Moja muzyczna droga rozpoczęła się 19 czerwca 2010 r. kiedy to odbyła się premiera płyty Marka Jackowskiego & The Goodboys założyciela legendarnego Maanamu oraz kompozytora jego największych przebojów . Płyta powstała z przyjaźni i potrzeby serca przy współudziale Janusza Yaniny Iwańskiego, znanego i cenionego muzyka, który ma na swoim koncie współpracę m.in. z Maanamem, Stanisławem Sojką i kultową grupą Tie Break.
Na płycie znalazło się 15 utworów o miłości. Teksty piosenek zostały napisane przez Marka, Janusza i 5 piosenek przez Małgorzatę Iżyńską tj. Kochaj Mnie i Daj Mi Siebie, Mogę Cię Kochać Nie Mogę Cię Mieć, Motyli Noc, Urok Zakochania i Poranne Marzenie, który to utwór dedykowany został śp. Bogdanowi Łyszkiewiczowi liderowi grupy Chłopcy z placu broni . Nad aranżacją pracował w tym projekcie również Marcin Pospieszalski.
Płyta będzie też z pewnością interesująca dla tych dojrzałych słuchaczy, którzy pamiętają Marka Jackowskiego z czasów jego współpracy z Markiem Grechutą i zespołem Anawa (płyta Korowód) oraz jako współtwórcę kultowych grup Vox Gentis i Ossjan.
W 2009 roku wspomniana piosenka Kochaj Mnie i Daj Mi Siebie napisana dla Marka Jackowskiego & The Goodboys została nominowana do udziału w konkursie Premier OPOLE 2009 477 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
2010 rok to kolejny projekt muzyczny . Solowa płyta Andrzeja Grabowskiego „Mam prawo Czasami Banalnie” nagrana do muzyki Krzysztofa Niedźwieckiego , Marcina Lamcha i Śliwki Tuitam. Teksty do muzyki napisali Andrzej Poniedzielski, Jan Nowicki, Jan Wołek i Małgorzata Iżyńska - „Czasami”. Płyta w 2011 miała swoją reedycję.

 

"Mistrza nie zatrzymasz - Sportowcy Dzieciom"
to wyjątkowa i pierwsza taka akcja w Polsce. Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest Tomasz Puzon Jamaki wielokrotny mistrz karate, który do zrealizowania niecodziennego pomysłu pociągnął za sobą wspaniałych polskich sportowców i przyjaciół. To co ujmuje w całym przedsięwzięciu to fakt, że gwiazdy Otylia Jędrzejczak, Dariusz Michalczewski, Przemysław Saleta, Jan Błachowicz, Albert Sosnowski, Jacek Wszoła, Piotr Małachowski, Tomasz Puzon, Andrzej Supron, Piotr Reiss, Marcin Urbaś uznali, że ich obecność da życie wspaniałej sprawie jaką jest pomoc dzieciom do których nikt wcześniej nie wyciągnął ręki.
Wizytówką akcji jest piosenka "Mistrza nie zatrzymasz" skomponowana przez Roberta Madziarza do słów poetki Małgorzaty Iżyńskiej ( charytatywnie) która promuje edycję akcji - Sportowcy Dzieciom. Małorzata będąc radną miasta , która zajmuje się sprawami sportu , zdowia i kultury umieściła Częstochowę jako patrona tej szlachetnej akcji ( "Jasne , że Częstochowa" ).
Akcja ma obudzić świadomość, że aktywne uprawianie sportu nie tylko buduje sprawność fizyczną, ale kreuje osobowość, uczy systematyczności, ciężkiej pracy w dążeniu do wytyczonego celu i … nie zniechęcania się do dalszych działań kiedy nadchodzi czas porażki. Rozwijanie tych cech u dzieci jest bardzo ważne, ponieważ stanowią one klucz do sukcesu w dorosłym życiu.
W związku z akcją organizowanych będzie wiele imprez oraz akcji związanych z promowaniem aktywności fizycznej. Wybrani sportowcy zaangażowani w kampanię podróżować będą po Polsce szukając wyjątkowych młodych talentów. Każde dziecko otrzyma wyjątkową pomoc i wsparcie w realizacji swoich marzeń. Więcej informacji na www.mistrzaniezatrzymasz.pl .

 

W listopadzie 2013 r. ukazała się płyta "Marek Jackowski " , która w niedługim czasie osiągnęła status Złotej Płyty. Małgorzata napisała teksty do piosenek dla Anny Marii Jopek " Tyle muszę", Ani Wyszkoni " Matka od samatnych drinków " i Muńka Staszczyka " Nie zawsze jest tak jak chcesz", które wykonali w duetach z Markiem. Na płycie zaśpiewali jeszcze Maciej Maleńczyk i Piotr Cugowski, Anna Prus.

Październik 2014 . Premiera płyty " Życie jest w porządku Platynowa Edycja" z piosenką " Prywatna Madonna" do kompozycji Seweryna Krajewskiego.

Nad ukończeniem solowego albumu pracuje również Krzysztof Niedźwiecki ( wieloletni członek grupy Habakuk i Wyłączeni) ,na którym znajdą się również moje teksty Małpa z Brzytwą, Diabolo i inne. Obecnie wdany został singiel z " Małpą z Brzytwą"
Praca artystyczna to również teksty dla młodych stażem artystów. Wraz z muzykiem i producentem Robertem Madziarzem ( Rob Gitarnik także wykonawca premier opolskich) nagraliśmy kilka debiutanckich krążków młodych artystów:
„Kochaj mnie i nie pytaj” Bartosz Jagielski
„Sprzedawca Marzeń" Hania Stefaniak
„Letnia Love” Tomek Orliński (wokalista grupy Goodday)
„Dziewczyna do Kochania” Tomek Orliński & RobGitarnik
„Wróć Alicjo” Agata Bartolewska
„Latawce odleciały” Agata Bartolewska
„Chillout w świetle dnia” Tomek Orliński & RobGitarnik,
"Dziś w Nocy" Sylvia feat. RobGitarnik
"Obrotowe Drzwi"  RobGitarnik feat. Sylvia

Poezja nie tylko śpiewana….
została przeze mnie przedstawiona w formie kolaży w Konduktorowni - Regionalnym Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych 25.08.2007 otwarto wystawę inaugurującą działalność Konduktorowni "KOLAŻ URODZINOWY”.
Niemuzycznie jeden z moich tekstów zainspirował Tomka Sętowskiego do namalowania obrazu pt.” Wirtuoz Sztuk Przepięknych” na podstawie tekstu do piosenki pt. Diabolo.
Literacko debiutowałam w 2007r w Aleje 3 http://www.sbc.org.pl/Content/6236/61%28V-VI%29.pdf wierszami „Grzesznicy” , „W studni”, „Poranne Marzenie”, a pierwszy tomik poezji pt. „Małpa z brzytwą czyli poezja dnia codziennego” ukazał się w 2011r.
W 2011 roku  powstał kalendarz promujący Częstochowę - Administarcja jest kobietą . Urzędniczki z częstochowskiego Urzędu Miasta zmieniły się w miesiące . Byłam marcem , który już minął.. ;)

Jeśli nie muzyka to…sport.
Pierwsze treningi siatkarskie to RKS Raków, potem ligowa przygoda z KS Częstochowianką. Dla zabawy gram do tej pory . ..z przyjaciółmi. Będąc nastolatką odkryłam również jeździectwo . Kilka lat byłam klubowiczem TKKF Pegaz. Teraz jeżdżę rekreacyjnie. Uważam, że sport trenuje nie tylko ciało , ale przede wszystkim siłę woli.

Rodzinnie..
Jestem mężatką . Z mężem Pawłem mamy syna Macieja.

Wykształcenie…
1998- 2000r. - Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie Wydział Zarządzania i Marketingu : tytuł magister w zakresie bankowości i ubezpieczeń.
EQUIS – -Dyplom Europejskiego Systemu Doskonalenia Jakości decyzją Europejskiej Fundacji Doskonalenia Zarządzania
1995- 1998r. - Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu w Warszawie , Wydział Zarządzania i Marketingu : licencjat w zakresie zarządzania finansami
EQUIS – -Dyplom Europejskiego Systemu Doskonalenia Jakości decyzją Europejskiej Fundacji Doskonalenia Zarządzania.
2000r. - Kurs Pośredników Obrotu Nieruchomościami w Krakowie, AGH

Zawodowo….
od sierpnia 2013r. Kierownik ds. Sprzedaży i Marketingu , HSC sp z o.o.
2013r. Specjalista do spraw promocji i edukacji w CzPK sp z o.o.
2011r. Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Janusz Kurpios - specjalista ds. sprzedaży
2001r. - 2010r. Urząd Miasta Częstochowy (obecnie urlop bezpłatny ze względu na piastowanie funkcji radnej)
Wydział Mienia i Nadzoru Właścicielskiego ¬– inspektor ( sprzedaż nieruchomości Gminy i Skarbu Państwa; przetargi)
Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami- – inspektor
Wydział Skarbu – podinspektor
1999r.-2000r. - Bank Śląski S.A Oddział w Częstochowie
Wydział Obsługa Firm VIP i Operacji Zagranicznych – inspektor
1995r. - Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych : specjalista ds. sprzedaży